Svatební fotograf a jak to celé probíhá?

Milé nevěsty, jestli jste přišly na tuto stránku, udělaly jste dobře 🙂 Přečtěte si, jak probíhá domlouvání svatebního fotografa pro Váš velký den.

1. první kontakt – většinou mě oslovíte s otázkou, zda Vám mohu nafotit svatbu a věřte, že moc ráda nafotím i Váš velký den D, pokud budu mít ještě volný termín 🙂 Už při tomto prvním kontaktu, prosím, uvádějte zejména:

–        datum a místo Vaší svatby (místo stačí orientačně, jen abych věděla, zda je místo pro mě v dojezdové vzdálenosti nebo jestli se jedná třeba o Moravu J)

–        pokud se Vám jedná pouze o zjištění ceny, cenu celodenního balíčku mám v ceníku na webových stránkách. Pokud si přejete fotit jen část dne, cena je individuální – podle místa svatby, podle toho, co všechno budete chtít fotit, kolik bude na svatbě lidí, … Takovou cenu raději domlouvám na následné osobní schůzce. Také nabízím variantu, že mi řeknete Váš rozpočet a já Vám udělám nabídku, co všechno bych Vám za tuto cenu mohla nafotit.

2.      V případě, že mám ještě volno v termín Vaší svatby, ráda Vás pozvu na kávu (v případě, že byste byli zdaleka nebo byste na osobní schůzku z nějakého důvodu nechtěli, mohu Vám poslat na vyplnění dotazníček). Na osobní schůzce probereme podrobnosti, jako jsou například:

        kde probíhají přípravy, kde obřad, kde hostina, kde zábava

        zatím orientační harmonogram (v kolik je obřad, v kolik přibližně hostina, …) – až budete mít hotový časový harmonogram, můžete mi ho třeba poslat mailem…

        kolik přibližně lidí bude na svatbě, budou družičky

        v jaké barvě bude svatba

        domluvíme zhruba focení – záleží Vám více na momentkách nebo na párových fotografiích? Nemáte rádi focení a nechcete se ze svatby ztratit na 2 hodiny? Všechno se dá vyřešit, můžeme focení rozložit na etapy, můžeme fotit kdy se Vám bude chtít. Navrhnu Vám nějaké ideální časy a třeba ideální místa, ale konečné rozhodnutí bude na Vás 🙂

        co všechno budete chtít dokumentovat? Chcete fotografa na celý den nebo jen na určité chvíle? Při celodenním balíčku tvoří během dne i krátká videa a následně skládám videoprezentaci (ukázka možná na osobní schůzce)

        můžete se mě na cokoliv ptát

        já se trochu budu ptát Vás, abych Vás před svatbou lépe poznala a abych lépe odhadla, co by se Vám líbilo, co se hodí k Vašemu stylu, k Vaší povaze, k Vašemu vztahu, … prostě chci, aby se výsledné svatební fotky hodily přímo pro vás J

 

3.      Domluva krátce před svatbou

        cca 14 dní před svatbou je potřeba zaslat časový harmonogram svatby a adresy všech míst, kde se bude svatba konat

        můžeme ještě doladit poslední detaily, zodpovědět otázky

        domluvit se můžeme přes internet a nebo si domluvit ještě další osobní schůzku

4.       Den D – focení

        focení dle domluveného plánu

        s ohledem na počasí můžeme plány různě kreativně měnit

        budete-li chtít, mohu zůstat i déle než jsme se původně domluvili 🙂

5.      Odfocením Vašeho dne moje práce teprve začíná následně se důkladně probírá spousta fotek, vybírají se ty, které jsou nejpovedenější

6.      Odevzdání svatebních fotografií – dle zvoleného balíčku (na flash disku nebo přes elektronické úložiště). Na přání mohu zajistit i tisk fotek. Fotky se snažím zpracovávat co nejrychleji je to možné, nejdéle počítejte měsíc.

PLATBA A REZERVACE TERMÍNU

Termín Vám rezervuji po úhradě platby za rezervaci termínu, která činí 2 000 Kč (můžete uhradit hotově na osobní schůzce nebo následně domluvíme odeslání na účet).

Doplatek dle domluvené ceny – nejpozději v den svatby (pokud nejsou domluvené jiné speciální podmínky)

Proč potřebuje fotograf platit za rezervaci termínu? Je to jednoduché. Většinou v průběhu roku dostávám více poptávek na stejný termín. Pokud je Váš termín již rezervovaný a je uhrazený poplatek za termín, ostatní zakázky již odmítám. Bez závazné rezervace se mi potom stávalo, že občas někdo najednou termín zrušil a důvodem bylo třeba to, že svatbu nakonec nafotí kamarád. Já jsem mezi tím ale třeba odmítla několik zákazníků. Někteří z nich byli opravdu zklamaní, že nemám na jejich termín čas a už tak mě moc mrzelo, že je musím odmítnout, natož když se mi ve finále jejich termín uvolnil. Smlouva a rezervační poplatek dává jistotu oběma stranám – jak Vám, tak mě 🙂 

Těší se na Vás Vaše svatební fotografka Veronika !!!

Jako svatební fotograf působím zejména v těchto místech:

Ústecký kraj, Litoměřice, Lovosice, Libochovice, Budyně nad Ohří, Roudnice nad Labem, Štětí, Most, Teplice, Chomutov, Děčín, Česká Lípa, Úštěk.

Objednávky přijímám s radostí i ze Středočeského a Jihočeského kraje (jelikož tam mám převážnou část rodiny a tak i možnost přespání) – Dobříš, Příbram, Krásná Hora nad Vltavou, Kamýk nad Vltavou, Zvíkov, Orlík, Milevsko, Kovářov, Petrovice, Sedlčany, Blatná, Písek, Albrechtice nad Vltavou, Týn nad Vltavou, Vodňany, Tábor.

Po domluvě mohu dojet i po celé ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *