Instrukce k focení miminka

Instrukce k focení miminka

  • 1. Domluvte termín focení včas

Focení je nutné realizovat do věku 14 dní. Ideální je to ve věku tak 7-10 dní. Je to proto, že jsou miminka ještě klidnější a hodně spí.

  • 2. Před focením

Je vhodné, aby si maminka pohlídala co jí, jelikož třeba při konzumaci exotického ovoce a následným kojením může mít miminko lehkou vyrážku.

TIP

V dnešní době plné internetu, obrázků, návodů, můžete určitě narazit na nějaké fotky, které by se Vám líbily. Klidně mi je pošlete, neslibuji Vám, že Vám udělám přesně takovou fotku, ale mohu se jí aspoň přiblížit a také lépe poznat, jaký styl fotek od focení očekáváte. Každý máme jiný vkus, každému se líbí něco jiného a já se vždy snažím, aby byl zákazník spokojený a dostal to, co chce.

  • 3. Co sebou pro miminko?

Plínky, bavlněnou plínku, dudlík, hodí se i přebalovací podložka a vlhčené ubrousky. Pokud máte pro miminko něco, co chcete mít na fotkách, vezměte to (nějaké oblečení, čelenku, čepičku, plyšáka, … Něco mám samozřejmě v ateliéru, ale můžete si vzít i to, co se líbí Vám)

  • 4. Co sebou mají mít rodiče, sourozenci?

Vhodné oblečení – ideálně celá rodina barevně sladěná, rozhodně volte oblečení bez nápisů, obrázků. Dobře vypadají čisté věci bez potisků, spíše elegantnější styl. Pokud si nejste jistí, volte čisté, neutrální oblečení, barvy spíše přírodní – třeba bílou, béžovou, hnědou. Nic nezkazíte, pokud si vezmete čistě bílé nebo černé triko a džiny. Pokud je to možné, přijeďte již oblečeni v tom, v čem budeme fotit. V průběhu se však můžete i převléknout, takže si klidně vezměte sebou druhou variantu oblečení. Pokud se vůbec nemůžete rozhodnout, co na sebe, můžete mi buď poslat mailem fotky a nebo přivést do ateliéru klidně více oblečení a společně vybereme, co bude nejvhodnější.

Pokud máte již starší dítko, vezměte pro něj třeba i nějakou hračku, abychom ho případně mohli zabavit 🙂

  • 5. Průběh focení

Focení probíhá přibližně 2 hodiny. Během focení uděláme rodinné fotky i fotky samotného miminka. Miminko v průběhu focení uspáváme, kojíme (můžeme udělat i fotku při kojení, pokud si to budete přát), svlékáme, přebalujeme, prostě všechno, co je potřeba. Miminko štylujeme do různých pozic, nemusíte se bát, miminka jsou v tomto věku krásně gumová, nic se jim nestane. Je mi jasné, že maminkám nemusí být příjemné, aby na jejich novorozené zlatíčko sahal někdo jiný. Proto nechávám maminky, aby novorozence položily na místo a případně ho i daly do pozice, ve které ho chceme pro danou fotku mít a já to pak třeba jen doladím. Je to jen na Vás, nebudu dělat nic, co by Vám bylo nepříjemné. Na všem se vždy dopředu domluvíme.

!!! Pozor, miminka pláčou, slintají, ublinkávají, čůrají, …. To je úplně normální, vůbec se z toho nestresujte 🙂

Pokud je to možné, nechte kojení až do ateliéru, miminko se pak lépe uspává a bude se nám lépe pracovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *